Застосування мікродобрив довело на практиці прибутковість ...

06/01/2019

Що таке мікродобрива «УАРОСТОК»® і чим вони відрізняються від інших добрив, представлених на ринку України? Як можна визначити потребу рослини у макро- та мікроелементах, щоб не підживлювати «на око» чи «про запас»? Чому все-таки варто повірити в українського виробника? Спробуємо дати відповіді на ці запитання.

Як відомо, мікроелементи беруть участь у багатьох фізіологічних і біохімічних процесах у рослині, є обов’язковою складовою ферментів, вітамінів, ростових речовин. Численними дослідженнями доведено велике значення мікроелементів у прискоренні розвитку рослин, у процесах запилення і плодоутворення, синтезу та переміщення вуглеводів, у білковому і жировому обміні речовин. Поряд з нестачею елементів живлення можна спостерігати і їх надмірний вміст, що також має небажані наслідки для рослин. Брак мікроелементів, так само як і надлишок, зумовлює зниження врожаю, його якості, пошкодження рослин шкідниками та ураження хворобами. Тому важливо мати конкретні дані, що підтверджують дефіцит макро- та мікроелементів. Для отримання цих даних ми пропонуємо аграріям інструмент контролю та нормалізації біохімічних процесів, інструмент швидкої допомоги рослинам, корекції мінерального живлення і стимуляції процесів фотосинтезу – це лабораторія функціональної листкової діагностики «Агровектор». За короткий час з окремого рослинного зразка господарство отримує чітку картину надлишку/нестачі 14 макро- та мікроелементів і вже на основі проведеного аналізу вносить макро- та мікроелементи, яких не вистачає.

Позакореневе підживлення – найбільш швидкий і ефективний доступ мікроелементів до рослини. Тільки за такого підходу можна регулювати живлення рослин протягом вегетації, досягти найвищих коефіцієнтів використання ними елементів живлення з добрив, планових показників продуктивності та якості, одержувати найдешевшу та конкурентоздатну сільськогосподарську продукцію.

ТОВ «Український Аграрний Ресурс» пропонує аграріям до використання мікродобрива «УАРОСТОК»®. Які ж плюси цих добрив?

Мікродобрива «РОСТОК» перебувають у рідкому стані (виключається нерозчинність, утворення осаду, а відповідно – неповне відпрацювання вкладених коштів), хелатна форма EDTAдозволяє максимально засвоювати макро- та мікроелементи (95−100%) на відміну від простих мінеральних солей (що засвоюються рослиною лише на 30% навіть при позакореневому внесенні), присутність прилипача допомагаєрівномірному розподілу та більш тривалому перебуванню розчину на поверхні листа. Після позакореневої обробки ці мікродобрива не залишають слідів на листках (шар солей - сполук елементів живлення), що в свою чергу не провокує сонячних опіків та свідчить про повну засвоюваність клітинами рослин внесених макро- та мікроелементів. До складу комплексних мікродобрив « УАРОСТОК»® входить гумат калію (стимулятор росту), який підсилює ефективність внесених макро- та мікроелементів за рахунок стимуляції потенційних можливостей рослин.

Фахівцями нашої компанії спільно з науковцями розроблено широкий спектр мікродобрив, що характеризуються оптимальним складом мікроелементів згідно з потребами різних груп культур. Ми постійно працюємо над вдосконаленням пропонованої та створенням нової продукції. Розуміючи, що тільки співпраця з науковцями дасть відповідність продукції потребам аграріїв в умовах сьогодення ми постійно проводимо дослідження в наукових установах.

Спільно з науковцями Вінницької державної сільськогосподарської дослідної станції нами було проведено польові дослідження з вивчення ефективності мікродобрив «РОСТОК» і отримано позитивні результати. Грунти дослідної станції сірі опідзолені із вмістом гумусу 2,0%. Результати досліджень свідчать, що дворазове позакореневе внесення цих макро- і мікродобрив в поєднанні з 5%-м в.р. сечовини забезпечило збільшення урожайності зерна пшениці ярої на 0,64 т/га, або 21%, ячменю ярого – на 0,70 т/га, або 15%, кукурудзи – на 0,75 т/га, або 9%, соняшнику – на 0,4 т/га, або 20%, і картоплі – на 3,3 т/га, або 9%.

Аналіз економічної ефективності застосування мікродобрив «РОСТОК» засвідчив, що 1 гривня, витрачена на добриво, забезпечила прибуток на пшениці ярій 2,3 грн, ячмені ярому – 2,7 грн, кукурудзі – 4,1 грн, соняшнику – 4,8 грн і картоплі – 25,6 грн.

При застосуванні мікродобрив «УАРОСТОК»® для позакореневого підживлення пшениці ярої якість зерна підвищилась з 3-го до 2-го класу. Дослідженнями встановлено, що дворазове позакореневе внесення комплексних даних мікродобрив і 5%-го в.р. сечовини сприяло зниженню ураження рослин ячменю ярого темно-бурою плямистістю на 41%, пшениці ярої борошнистою росою – на 33% та септоріозом колоса – на 22%.

Нажаль, нині багато господарств переживають фінансову скруту: підвищення цін на мінеральні добрива, насіння, паливо, засоби захисту, невпевненість у майбутньому врожаї,… не додають оптимізму. І багато з хто з аграріїв може сказати: «А навіщо нам мікродобрива взагалі − хіба це не зайві витрати?» Але можна економити кошти, втрачаючи (збалансоване живлення і, як наслідок, урожайність та якість продукції), і водночас витрачати кошти, примножуючи їх (у вигляді збільшення кількісних та якісних показників). На думку спадають слова зі старого радянського фільму: «Думайте сами, решайте сами…».

Постернак В.Г.- директор ТОВ «Український Аграрний Ресурс»
Плотніков В.В.- зав. лабораторією Вінницької ДСГДС І кормів НААН